EI ÕPPIDA OLE IIAL HILJA.
Sellel nädalavahetusel (8-10.06) oli mul võimalus Tuksi Spordikeskuses osaleda kepikõnni treenerite koolitusel. Olen aeg-ajalt kepikõnni trenne andnud juba mitu aastat, nüüd oli hea võimalus oma kogemusi ja teadmisi täiendada.
Lektoriteks olid Rene Meimer (Eesti Kepikõnni Liit), Marko Kantaneva (Rahvusvaheline Kepikõnni Liit), kes on olnud juures kepikõnni kui ala sünni juures Soomes ja omab 21-aastast kepikõnni treeneri kogemust ning Toomas Kõiv (Pungy Pump).
Kõigepealt teooria... |
Kepikõnd on üks parimaid tervisespordi harrastamise viise. Jooksmise ees on eeliseks väiksem põrutus liigestele ja paremini kontrolli all hoitav liikumise intensiivsus (pulss ei tõuse nii kiiresti ``punasesse``). Samas on koormus võrreldes tavalise kõndimisega 20-40 % suurem, sest rohkem koormust saab ülakeha.
Kepikõndi on väga lihtne õppida, see põhineb inimese loomulikul liikumisel. Ala on suhteliselt odav - vaja on paari käimiskeppe ja liikuda saab väljas kõikjal, pole vaja maksta eraldi trennisaalide eest. Kepikõnniga saab tegeleda aastaringselt ja kui lisada treeningule keppidega võimlemis - ja jõuharjutused, siis saab väga arvestatava koormusega treeningu.
...ja siis praktika |
Ma ise kasutasin kepikõnni treeninguid palju sel ajal kui ootasin beebit. Kepid pakkusid raskemale ja tasakaalust väljas kehale tuge, samas jäi alles rõõm väljas liikumisest.
Minu arvates võiks suur hulk Eesti harrastusjooksjaid vahetada jooksmise või vähemalt osa jooksutrenne kepikõnni vastu, eriti kui vanus hakkab 45+ tiksuma. Säästaksid liigeseid, koormaks vähem südant ja liikumine oleks tervislik, mitte ebatervislik, nagu praegu kõigil jooksu- ja triatloni võistlustel näha saab.
Huvitav koolitus lõppes pühapäeval Elamusmaratoniga Nõva ürgmetsade vahel, kus said praktiliselt kinnistatud koolitusel omandatud kepikõnni tehnika elemendid. Küll on mõnus kulgeda kui kell ei tiksu ja sekundid pole loetud! Seekord valisin 23 km pikkuse distantsi. Väga nauditav kulgemine heas seltskonnas ja kaunis Eestimaa looduses.
Kutsun kõiki üles vähem trenni tegema ja rohkem liikuma! Näiteks harrastama igapäevaselt kepikõndi.
10.06.2018
Evelin
evelintalts.ee
Kommentaarid
Postita kommentaar